Siedem sióstr

“Siedem sióstr”, czyli ponadczasowy i magiczny cykl, który warto przeczytać!

Cykl książek, po który warto sięgnąć!

Siedem sióstr” to cykl powieści, którego autorką była Lucinda Riley. Cykl ten składa się z następujących książek: 

– “Siedem sióstr” (2017),
– “Siostra burzy” (2017),
– “Siostra cienia” (2018),
– “Siostra perły” (2018),
– “Siostra księżyca”(2019),
– “Siostra słońca” (2020),

– oraz “Zaginiona Siostra (2021). 

Fabuła tej niezwykłej serii opowiada o sześciu siostrach, które po śmierci swojego ojca o imieniu Pa Salt, przybywają do swojego rodzinnego domu. Każda z sióstr nosi imię mitycznych Plejad. W domu tym kobiety odnajdują wiele informacji dotyczących ich pochodzenia oraz dowiadują się, iż mają one jeszcze jedną siódmą siostrę. 

Powieści wchodzące w skład tej bestsellerowej serii, przepełnione są magicznym klimatem, który sprawia, że czyta się je jak ponadczasowe baśnie. Jeśli lubisz ciekawe książki, w których znajdziesz: interesujących bohaterów, intrygi, doskonale napisane dialogi oraz fabułę, od której nie będziesz w stanie się oderwać, to zdecydowanie powinieneś, bądź powinnaś sięgnąć po cykl “Książka “Siedem sióstr” dostępna w księgarniach online“!

Lucinda Riley, czyli irlandzka pisarka, która stworzyła bestsellerową serię “Siedem sióstr”!

Lucinda Riley była wybitną irlandzką mistrzynią słowa, która urodziła się w 1965 roku w mieście Lisburn. Ta wybitna pisarka, która już na stałe zapisała się w historii literatury, jako dziecko przeniosła się wraz ze swoją rodziną do Anglii, gdzie rozpoczęła się jej edukacja. Artystka była absolwentką renomowanej szkoły tańca i aktorstwa w Londynie. Swoją pierwszą powieść Riley napisała, kiedy miała dwadzieścia trzy lata ta książka, która zatytułowana była “Lovers and Players”, nigdy jednak nie została przetłumaczona na język polski. Pisanie tego dzieła pomagało autorce podczas choroby, na którą wtedy cierpiała. W 2012 roku w głowie artystki narodził się pomysł na napisanie bestsellerowego cyklu, który zatytułowany jest “Siedem Sióstr”. Ta bestsellerowa seria, składa się z następujących powieści: “Siedem sióstr” (2017), “Siostra burzy” (2017), “Siostra cienia” (2018), “Siostra perły” (2018),
“Siostra księżyca”(2019), “Siostra słońca” (2020) oraz “Zaginiona Siostra (2021). Inne dzieła tej wybitnej pisarki, o których warto również wspomnieć to między innymi takie książki jak: “Sekret listu”(2018), “Dziewczyna z Neapolu”(2020), “Róża północy”(2016), “Pokój motyli”(2019), “Dziewczyna na klifie”(2013), “Tajemnice zamku”(2015), oraz “Drzewo anioła” (2018). Pisarka zmarła na raka 11 czerwca 2021 roku.