Saga rodzinna, która miesza magię z romansem

Siedem sióstr to nowa saga rodzinna autorstwa Lucindy Riley. Tym razem głównymi bohaterkami pisarka uczyniła tajemnicze siostry. Każda z nich lata temu została adoptowana przez jednego milionera. Ten wychowywał je przez lata na małej wysepce, następnie, gdy wszystkie kobiety dorosły, zniknął. Siostry po latach dowiadują się o śmierci ich przyszywanego ojca, udają się na wyspę, aby uczestniczyć w pogrzebie. Po czasie każdej z nich wręczony zostaje list, w którym ich opiekun zdradza tajemnice ich przeszłości. Czy Siedem sióstr (www.taniaksiazka.pl) to kolejna udana seria Lucindy Riley? Kogo może zainteresować ta historia?

Tajemnica, magia i odrobina fikcji

Pierwszy tom pełni funkcję wprowadzającą. Poznajemy miejsce, w którym wychowywały się siostry (zamek na małej wysepce położonej na jednym ze szwajcarskich jezior) oraz dowiadujemy się, że przeszłość kobiet skrywa wiele tajemnic. Warto zaznaczyć, że każdy z tomów skupia się na jednej bohaterce. Tak więc przez większość czasu śledzimy poczynania jednej siostry, choć pozostałe kobiety regularnie pojawiają się na drugim i trzecim planie. Lucinda Riley świetnie poradziła sobie z nakreśleniem swoich bohaterek. Każda z sióstr jest inna, posiada inne cechy charakterystyczne, a jednocześnie wszystkie coś łączy. 

Powrót do przeszłości

Riley w swoim pisaniu korzysta z wielu interesujących środków. Opisuje nie tylko współczesność, ale i chętnie wraca do tego, co już było. Tak zresztą poznajemy, jak wyglądały losy rodzin każdej z sióstr. A te często wiązały się z wieloma tragediami, dramatami, wielkimi miłościami, ale i spektakularnymi upadkami. Lucinda Riley pomimo odrobinę magicznej i fantastycznej formy opisuje przede wszystkim życie i jego różne odcienie. Nie tylko te pozytywne, ale też i te negatywne. Można powiedzieć, że Siedem Sióstr to klasyczna saga rodzinna, która wywoła uśmiech i wyciśnie łzy. Jednak jest coś w książkach Riley, co zmusza do stwierdzenia, że jest to zdecydowanie oryginalna, autorska i świetnie poprowadzona historia o odkrywaniu korzeni. 

Siedem Sióstr autorstwa Lucindy Riley to:

– wielotomowa, emocjonująca przygoda,

– sprawne połączenie romansu, powieści obyczajowej oraz fantastyki,

– charakterystyczny styl pisania autorki,

– zróżnicowane bohaterki,

– każdy tom skupia się na innej postaci,

– rozbudowana saga rodzinna,

– intrygująca, wzruszająca, ale i trzymająca w napięciu historia,

– obyczajowa opowieść przeplatana jest magicznymi elementami.