O czym opowiada cykl Siedem sióstr

O czym opowiada cykl Siedem sióstr? To seria, która wpisuje się przede wszystkim w obyczajowy gatunek, choć w historii znajdziemy też sporo wątków romantycznych, a nawet fantastycznych. Autorka serii, Lucinda Riley, to bestsellerowa pisarka, której książki sprzedają się w wielomilionowych nakładach. I tym razem nie było inaczej – siedem sióstr szybko stało się popularnym cyklem na całym świecie, a o prawa do adaptacji filmowej, zaczęły walczyć największe wytwórnie. Czy jednak wartość literacka jest równie wysoka jak zainteresowanie wokół cyklu? Czy może mamy tu jedynie do czynienia z wyśmienitym marketingiem? 

Adoptowane siostry

Siedem sióstr to historia na pierwszy rzut oka przypominająca typową sagę rodzinną. Już na początku poznajemy sześć sióstr, czyli sześć głównych bohaterek powieści. Każda z nich urodziła się na innym kontynencie, lecz każda z nich została wychowana przez tego samego adoptowanego ojca. Kobiety wychowywały się na odciętej od świata wyspie, jednak nigdy niczego im nie brakowało. Po latach każda poszła w swoim kierunku, a kontakt pomiędzy siostrami stawał się z roku na rok coraz rzadszy. Ta tendencja zostaje nagle rozbita przez śmierć ich przyszywanego ojca. Kobiety wracają na wyspę, aby się z nim pożegnać. To właśnie wtedy każda z nich znajduje tajemniczy list. To wiadomość napisana przez zmarłego ojca, w której ten wyjawia pewne informacje związane z ich pochodzeniem. Na jaw wychodzi też fakt, że istnieje jeszcze siódma siostra. Kto ją odnajdzie i dlaczego kobiety dowiadują się o tym dopiero teraz?

Magiczna opowieść o losach kobiet

Sposób, w jaki Lucinda Riley bawi się słowem, powoduje, że Siedem sióstr czyta się niezwykle przyjemnie. To wyjątkowo nastrojowa, spokojna, ale i urokliwa historia, w której jednak nie brakuje zwrotów akcji. Magia miesza się tu z fantastyką, rzeczywistość z fikcją, szczęście z nieszczęściem. I choć siostry zmagać się muszą z ogromnymi trudnościami, nie poddają się i uparcie prą do przodu. Każdy z tomów serii skupia się na jednej z sióstr, dzięki czemu każdą z kobiet możemy poznać w takim samym stopni. Jednocześnie, mimo tego, że jedna osoba zawsze pełni pierwszoplanową rolę, pozostałe siostry wciąż pojawiają się regularnie na drugim i trzecim planie. Siedem sióstr to wciągający i angażujący cykl, od którego trudno się oderwać. Polecany jest przede wszystkim czytelnikom, którzy lubią nastrojowe i klimatyczne opowieści o losach jednej rodziny.